Kaplička sv. Máří Magdalény

Březová

Úvod

Kolonizační vesnice Kamenice se poprvé objevuje v písemných pramenech již v roce 1238. Vyjedete-li z Březové Kamenickou ulicí kolem restaurace Start, minete cyklotrialový areál a již míříte k vesnici. Kromě usedlíků je Kamenice vyhledávanou chatařskou lokalitou, zároveň je oblíbeným cílem turistických vycházek obyvatel z Březové nebo okolních měst. Láká také cykloturisty a v zimě běžkaře. V obci je instalován pomníček všem obětem první i druhé světové války. 

Dominantou Kamenice je v r. 2009 zrekonstruovaná kaplička sv. Máří Magdalény postavená již za vlády Nosticzů. Z jejíí okolní vyhlídky je krásný výhled na Sokolovsko i Chebsko, zároveň i třeba na jezero Medard či na některé oblasti nedalekého Německa. 

Ke kapličce se pořádají z nedaleké Březové tradiční každoroční akce jako jsou pěší pouť ke kapli sv. Máří Magdalény v létě či 1. adventní neděle u kapličky v zimě. V Kamenici je také nově zrekonstruovaná hospůdka tzv. Kamčatka. Turisté i místní obyvatelé zde mají opět možnost se zde zastavit na malé občerstvení a odpočinout si v novém prostředí. Jako součást rekonstrukce vznikl i nový malý amfiteátr naproti hospůdce, tam jsou umístěny stojany na elektrokola, pergola s posezením a konají se tam kulturní a společenské akce.

Galerie

Nejbližší události

Další místa v této lokalitě

Galerie

Nejbližší události

Další místa v této lokalitě