Areál rudolecké stodoly

Březová

Úvod

Kolonizační osada Rudolec uchovává ve svém názvu jméno zakladatele (jméno Rudolf). Celá staletí tvořily Rudolec jednotlivé selské dvorce, zároveň zde vyvěraly četné prameny a byla tu řada malých rybníčků. Dnešní silnice procházející vesnicí byla postavena až v letech 1926-1930, zatímco starší silnice na Kostelní Břízu, která vede nad Rudolcem, byla vybudována hned po roce 1900. 

Obec leží na hranici CHKO Slavkovský les a v r. 2001 zde byl obnoven pomník obětem 1. a 2. světové války. V roce 2002 zde byla nově otevřena tzv. Rudolecká stodola, místní pohostinství i s venkovním posezením a jakési centrum osady. Místní občané si již o rok dříve, v r. 2001, svépomocně vybudovali v areálu stodoly sportovní plácek. 

V současné době je zde hřiště s umělým travnatým povrchem a konají se zde mnohé sportovní akce. V obci působí místní akční skupina, tzv. ASOR, která se zde za podpory města Březová snaží rozvíjet kulturní a společenský život. A to se jí také daří. 

V Rudolci se pořádají mnohé kulturní a sportovní akce, mezi nejvýznamnější můžeme zařadit např. Rudolecký kotlík. Tento country-folk festival již dávno překročili místní obecní rámec a stal se známou regionální akcí.

Galerie

Nejbližší události

Další místa v této lokalitě

Galerie

Nejbližší události

Další místa v této lokalitě