Sokolovské kulturní léto

Sokolovská zámek
Začátek akce
Konec akce
Místo
Sokolov

Písničkář Pokáč na koupališti Michal

Jednou z prvních kulturních akcí, kterou bude možné v Sokolově navštívit, je koncert populárního českého písničkáře a textaře Pokáče. Mladý sympaťák hrající na kytaru a ukulele nás přijede potěšit svými hity 10. července do areálu Koupaliště Michal. Neměli bychom si ale nechat ujít ani předkapelu Radiomaják složenou z mladých talentovaných hudebníků z Chebu. Večer pod širým nebem plný pohodové hudby bude bezesporu hezkým startem letošních venkovních akcí. Vstupenky bude možné zakoupit v Sokolovském infocentru za 250 Kč.

Slam poetry na vzduchu

Performativní žánr, který snad už ani není potřeba sokolovskému publiku představovat. Večer plný poezie proběhne poprvé v Sokolově na vzduchu – tedy v prostoru nádvoří sokolovského zámku. V sobotu 11. července se můžeme těšit na mistra České republiky z roku 2017 Dr. Filipitche, který nás celým večerem provede v roli moderátora a představí nám své neméně úspěšné slamové kolegy. Vstupenku bude možné zakoupit v předprodeji za 130 Kč nebo na místě za 150 Kč.

Food Festival

Co by to bylo za léto bez dobrého jídla a pití. Jsme proto velice rádi že díky rozvolňování opatření se bude moct uskutečnit první sokolovský Food Festival. Na 25. července si tedy nechte svá bříška prázdná a přijďte do Zámeckého parku. Čekat na vás bude několik lokálních i speciálních stánkařů se svými dobrotami. Chybět nebudou ani místní pivovary se svou nabídkou chmelových moků, sladké dobroty, doprovodný program a soutěže. Na své si přijde milovník dobrého jídla, pití i krásného prostředí sokolovského zámku a parku. Vstupné bude zdarma, kapacita návštěvníků a organizace bude přizpůsobena aktuálnímu vládnímu nařízení.

PechaKucha Night Sokolov vol. 2

Mezi akce, které musely být s příchodem koronavirových opatření zrušeny, patřila také druhá sokolovská PechaKucha Night. Pojem, který se už i sokolovákům dostává víc a víc do povědomí díky jeho celorepublikové úspěšnosti. Proto 25. července, až ochutnáte všechny dobroty sokolovského Food Festivalu, přejděte je o pár kroků dál. Na nádvoří sokolovského zámku se totiž od 20:20 hodin sejde deset inspirativních a úspěšných lidí z nejrůznějších oborů, kteří nám budou svými krátkými a specifickými přednáškami předávat své zkušenosti. Těšit se můžeme například na zástupce projektu Zachraň jídlo, zakladatele Grafického odpadu, mladou režisérku animovaných filmů Dianu a mnoho dalších neméně zajímavých osobností. Vstupné za 100 Kč bude možné zakoupit na místě.

Sokolovské slavnosti vína

Nádvoří sokolovského zámku si letos v létě prostě neodpočine. Už začátkem srpna tady totiž proběhnou druhé Sokolovské slavnosti vína. Termín 8. srpna by si tedy měli poznamenat do svých diářů milovníci nejen dobrého vína, ale také moravské atmosféry a cimbálovky. Co může být lepšího v letních měsících, než se ve stínu zámeckých zdí schovat před sluncem se sklenicí výborného vína v ruce. Vstupenky, jejichž součástí bude také sklenka s logem akce a degustační lístek, budou k zakoupení za 150 Kč v Sokolovském infocentru nebo na místě.

Koncert Moon Dance Orchestra

Orchestr složený z fenomenálních muzikantů naláká v horký letní podvečer nejednoho posluchače i tanečníka do areálu Koupaliště Michal. V sobotu 22. srpna zde totiž bude mít samostatný koncert toto hudební těleso, které bude hrát nejen pro potěšení našich uší, ale také tanečních střevíců. Zopakujte si tedy základní kroky všech tanců, vyzvěte k tanci svou taneční partnerku, nebo si prostě přijďte jen tak poslechnout známe písně v podání jednoho z nejlepších orchestrů u nás, v čele se zpěvačkou Dashou. Vstupenky k zakoupení na Sokolovském infocentru za 450 Kč.

Fotogalerie