Březová - Náměstí Míru

Náměstí Míru

Infocentra,

Centrem Březové je, jako ve většině obcí, náměstí. To zdejší nese název náměstí Míru, je umístěné do mírného svahu a nejrychleji se k němu dostanete ihned po příjezdu do Březové od kruhového objezdu po ulici Hlavní.

Adresa
Nám. Míru 230, Březová
Telefon
352 633 510
GPS
50.1468694N, 12.6467183E
Služby
  • Infocentrum

Dominantou náměstí je zcela jistě zdejší městská radnice umístěná na jeho vrchu. Kromě administrativního aparátu města zde sídlí také pobočka České pošty či městské infocentrum. Po celém středu náměstí, pod budovou radnice, se prostírá zelený parčík, který slouží jako relaxační a odpočinkové místo.
Kromě radnice se na náměstí nachází také hlavní síť místních obchodů a poskytovatelů různých služeb (od obchodů se smíšeným zbožím, s textilem, přes obchody s potravinami, sídlí zde také cukrárna, pekárna, rychlé občerstvení a restaurace).

V r. 2015 došlo k revitalizaci veřejné zeleně na celém náměstí, zároveň byla také zateplena budova radnice.
Na náměstí Míru se konají také mnohé kulturní a výjimečně i sportovní akce. Mezi nejčastější lze zmínit stavění a kácení máje či vánoční setkání s občany. U nejvýznamnějších přeshraničních akcí, jako jsou např. mistrovství světa v biketrialu či mistrovství Evropy v trialu, sloužilo náměstí i pro slavnostní zahajovací či zakončovací ceremoniály.

Fotogalerie

Mapa